סקר אנרגיה

סקר אנרגיה - עבודה למומחים בלבד

סקר אנרגיה הוא תהליך בעל חשיבות עצומה שיש לנהל באופן המקצועי, המובנה והאחראי ביותר שניתן. מדובר על ניתוח מקיף של כלל תשתיות האנרגיה המרכזיות שפועלות במבנה כשבראשן תשתית החשמל כמובן. במידה ואתם מעוניינים לייעל את ההתנהלות האנרגטית של המפעל שלכם ולהביא לחיסכון של כסף רב בשוטף וכמובן לבדוק את התקינות של כלל המערכות בצורה האופטימאלית, זה הזמן להכיר את המומחים של חברת אפרו שרותי הנדסה ושיווק בע"מ.

מה הוא סקר אנרגיה על קצה המזלג?

סקר אנרגיה הוא תהליך שבמהלכו מבוצעות בדיקות מקצועיות לכלל מערכות שהן צרכני האנרגיה במבנה. בין היתר מדובר על מערכות החום והקיטור, מערכות מיזוג האוויר, מערכות התאורה, המנועים, תשתית החשמל ועוד. הסוקרים המקצועיים עושים שימוש בציוד בדיקה משוכלל ובכלי ניטור מתקדמים כדי למדוד את הצריכה האנרגטית של המערכות השונות ובסיום הסקר מועבר דו"ח מפורט שבו מובאים בפני מקבלי ההחלטות הנתונים שעלו מן הסקר. בין היתר מוגשות בדו"ח המלצות ברות יישום לחיסכון באנרגיה בדמות של תכנית התייעלות.

מה הם שלבי הסקר?

השלב הראשון בתהליך הוא איסוף של נתונים רבים ככל האפשר באופן היקפי, כלומר רישום של הצריכה, עריכה של רשימת ציוד, מעבר על כמויות הייצור ועוד. לאחר מכן מבוצע מיפוי של כלל צרכני האנרגיה ומבוצעת סקירה של תהליכי הייצור והעבודה. כבר בשלב הזה ניתן לאתר מוקדים שיש להם פוטנציאל להתייעל מבחינה אנרגטית. בשלב הבא מותקנות בתחומי המפעל או המוסד מערכות לבקרה ולניטור ובסופו של דבר מנותחים הנתונים שמספקות המערכות מדידה השונות ומופק הדו"ח הסופי שצריך ליישר קו עם ההנחיות של משרד האנרגיה.

מי יפיק את מרב התועלת מביצוע של סקר אנרגיה?

באופן עקרוני כל ארגון שמעוניין לעבור תהליך של התייעלות ולהגיע לחיסכון ניכר בהוצאות התפעול שלו, יפיק את המרב מביצוע של סקר אנרגיה. בנוסף לכך, משרד התשתיות מחייב מבחינה חוקית כל ארגון שהעלות האנרגטית שלו עולה על שלושה וחצי מיליון ₪ בשנה לבצע את הסקר בתדירות של אחת לחמש שנים. בקרוב, ככל הנראה הרף יורד למיליון וחצי שקלים חדשים ובהזדמנות זו נציין כי כבר לא מעט בעלי מפעלים חטפו קנסות כבדים משום שנמנעו מלבצע את הסקר. החדשות הטובות הן שמשרדי הממשלה מעניקים מימון של עד שמונים אחוז מהעלות של הסקר לארגונים בני מאה עובדים ומטה שמגלגלים מחזור שנתי של עד מאה מיליון ₪.

החשיבות של עבודה מול מומחים

חשוב להבין כי התהליך של הסקר האנרגטי אינו רק כורח המציאות, כלומר אינו תהליך שיש לבצע כעניין של מה בכך. לתוצאות הסקר ישנן השלכות חשובות ביותר על הפעילות של המפעל או הארגון ועל כן ישנו צורך להפקיד את ביצוע הסקר בידיים המקצועיות ביותר שישנן בתחום. אם אתם מחפשים יועץ חשמל שהינו מהנדס בכיר, לביצוע של סקר אנרגיה מקיף, זה הזמן ליצור קשר עם חברת אפרו שרותי הנדסה ושיווק בע"מ. בעקבות יישום ההמלצות של חברת אפרו שרותי הנדסה ושיווק מצליחים להפחית הלקוחות שלה את צריכת החשמל שלהם בשלושים אחוז בממוצע. חברת אפרו מבצעת סקרי אנרגיה עבור לקוחותיה הרבים כשבין היתר מדובר על סקרים שנערכים במבני ציבור, מוסדות שונים לרבות מוסדות פיננסיים ומוסדות בריאות, מתקנים חקלאיים, מפעלי תעשייה ועוד.