משרד תכנון חשמל

משרד תכנון חשמל

משרד תכנון חשמל מורכב מצוות של מהנדסים בכירים שתפקידם לבצע מגוון רחב של תפקידים ולשאת במגוון עצום של אחריויות בכל התחום של תשתיות החשמל במבנה, בחוות השרתים ועוד. משרדי תכנון בתחום החשמל לוקחים חלק במגוון של פרויקטים לרבות הקמה של שכונות חדשות ותכנון כבישים, תכנון והקמה של מפעלי תעשייה גדולים וקטנים כאחד, תכנון של מוסדות אשפוז, מתקני ספורט, בתי ספר ועוד.

קרא עוד  
חשמלאי מתח גבוה

חשמלאי מתח גבוה

חברת החשמל הארצית מספקת לצרכנים חשמל לפי הצורך כאשר הצרכנים הגדולים(תעשייה, מבני ציבור, מבני מסחר וכו') מוזנים במתח שערכו המירבי הוא עד 36 אלף וולט.. בכניסה למתקן או בהמשך מומר המתח הגבוה למתח נמוך (230/400 וולט) ובאמצעותו מופעל רוב הציוד הידוע. . מה שחשוב להבין הוא שלא כל חשמלאי מוסמך יכול להתקרב לציוד המתח הגבוה כיוון שמדובר על ציוד שעצם הקרבה הפיזית אליו יכולה לסכן חיים

קרא עוד  
בודק חשמל מוסמך

בודק חשמל מוסמך

באופן עקרוני ישנו מגוון רחב ביותר של בדיקות חשמל שניתן לבצע במערכות החשמל. בין היתר מדובר על בדיקות הארקה ברשת החשמל הביתית, בדיקות תקינות של מערכת החשמל במבנה מגורים גדול לפני הזרמת החשמל הקבוע מחברת החשמל, בדיקות תקינות קבועות לחדרי שנאים ולוחות חשמל מתח גבוה ועוד.

קרא עוד  
יעילות אנרגטית

יעילות אנרגטית

צריכת החשמל בתקופה בה אנחנו חיים היא לא פחות מאשר תהליך בסיסי שנחוץ לקיום אורח החיים. עם זאת, צריכת החשמל מהווה נטל אדיר על הסביבה ובנוסף לכך עול כלכלי לא פשוט, במיוחד עבור הצרכנים הכבדים כלומר על מפעלי התעשייה או המוסדות השונים שפועלים במבני ענק. השאיפה להגיע למצב של יעילות אנרגטית מרבית נובעת פעמים רבות מהרצון לחסוך במשאבים כספיים אך בנוסף לכך מהרצון לשמור על הסביבה כשפעמים רבות מדובר על שילוב בין שני הרצונות. לדוגמא ניקח את נורת הלהט.

קרא עוד  
סקר אנרגיה

סקר אנרגיה

סקר אנרגיה הוא תהליך שבמהלכו מבוצעות בדיקות מקצועיות לכלל מערכות שהן צרכני האנרגיה במבנה. בין היתר מדובר על מערכות החום והקיטור, מערכות מיזוג האוויר, מערכות התאורה, המנועים, תשתית החשמל ועוד. הסוקרים המקצועיים עושים שימוש בציוד בדיקה משוכלל ובכלי ניטור מתקדמים כדי למדוד את הצריכה האנרגטית של המערכות השונות ובסיום הסקר מועבר דו"ח מפורט שבו מובאים בפני מקבלי ההחלטות הנתונים שעלו מן הסקר. בין היתר מוגשות בדו"ח המלצות ברות יישום לחיסכון באנרגיה בדמות של תכנית התייעלות.

קרא עוד  
מהנדס חשמל בודק

מהנדס חשמל בודק

כדי לבצע בדיקות של תשתיות ומערכות חשמל בישראל צריך להחזיק בתעודת חשמלאי בודק שמוענקת על ידי משרד התמ"ת. עם זאת, ישנן שלוש רמות שונות של בודקים כשכל רמה מאפשרת לבודק לבצע עבודות בדיקה שונות בהיקפים שונים. סוג 1 היא הרמה הבסיסית ביותר בתחום וכדי לקבל אותה יש להוכיח וותק של לפחות חמש שנים בעבודה כחשמלאי טכנאי.

קרא עוד  
יועץ חשמל ותקשורת

יועץ חשמל ותקשורת

יועץ חשמל ותקשורת יכול לסייע לכם באופן עקרוני בכל נקודת זמן אך נהוג לחלק את העבודה שלו באופן גס לשני מרחבי זמן. המרחב הראשון הוא שלב התכנון וההקמה והמרחב השני הוא לאחר ההקמה ולאחר שהפעילות השוטפת של הארגון החלה להתנהל. התפקיד של יועץ חשמל ותקשורת משתנה בהתאם לזמן שבו הוא פועל. כך במידה והוא עובד לצורך העניין במפעל שנמצא בשלבי הקמה או אפילו בשלבי התכנון, ייעץ למשל בנושאים כגון: קביעת הפרוזדורים שישמשו למעבר של קווי התקשורת והחשמל, קביעת המיקום של תחנות הטרנספורמציה, תכנון של נקודות החשמל במבנה ועוד. עם זאת, במידה ומדובר על ייעוץ לאחר ששלבי התכנון וההקמה הסתיימו, הרי מדובר בעיקר על ביצוע של בדיקות ועל מתן המלצות לשיפור ולייעול המערכות הקיימות.

קרא עוד